Ludowe nuty zapraszamy

31 sierpnia 2014 r. o godzinie 13:30 władze samorządowe Wojsławic oraz zaproszeni goście z powiatu i województwa uroczyście odsłonią pomnik pod nazwą "Ludowe Nuty".

Główne zadanie naszego projektu  to upamiętnienie muzyki ludowej i jej roli  w kształtowaniu tożsamości narodowej, osobowości  etnicznych i regionalnych. Pomnik  ma być wyrazistym hołdem wobec narodowego i lokalnego skarbu jakim jest muzyka ludowa i cały folklor. Będzie hołdem złożonym wielkiej rzeszy anonimowych muzykantów i kompozytorów, których wielowiekowa praca nie powinna być zapomniana. W Unii Europejskiej regionalizm oraz lokalne wspólnoty i kultury cieszą się względnie dużym zainteresowaniem.

Po oficjalnym odsłonięciu pomnika władze samorządowe przejdą główną ulicą Wojsławic na plac targowy. Korowód poprzedzać będzie orkiestra dęta. Na placu targowym odbędzie się dalsza część wydarzenia "Ludowe Nuty" (szczegóły na plakacie).

 

Operacja współfinansowana jest przez Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania 4.1/413 „Wdrażania Lokalnych Strategii Rozwoju” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

 {gallery}wydrzania/Rok2014/bayle2914{/gallery}

OGŁOSZENIE

Pragniemy poinformować o nowych wydłużonych godzinach pracy Gminnego Centrum Kultury w Wojsławicach.
Na czas wakacji, czyli od 1 lipca do 29 sierpnia 2015 r.

Dom Kultury w Wojsławicach będzie czyny od wtorku do soboty w godz.  10:00 do 21:00.

Już jest plan zajęć na wakacje 2015>>

Pobierz program pdf >>

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!