viii przegld piosenki religijnej - 28.06.2009 084„NA ZAWSZE CHCĘ TOBIE GRAĆ I ŚPIEWAĆ, PANIE"

VIII Przegląd Piosenki Religijnej „Na zawsze chcę Tobie grać i śpiewać Panie" odbył się w Wojsławicach 28 czerwca br. Organizatorom: Parafii p.w. Św. Michała Archanioła, Gminnemu Centrum Kultury pogoda na ten wspaniały dzień dopisała.

Przegląd Piosenki Religijnej rozpoczął się Mszą Święta w intencji uczestników, sponsorów i organizatorów celebrowana była przez Ks. kan. Zbigniewa Kasprzyka. Udział wzięło w sumie siedem zespołów i jedenastu solistów, łącznie ponad stu uczestników. W tym roku Przegląd prowadzili konferansjerzy: Magdalena Wicińska - stażystka Gminnego Centrum Kultury w Wojsławicach i Monika Kuś - praktykantka. W przeglądzie udział wzięły zespoły z archidiecezji lubelskiej, zamojsko-lubaczowskiej i sandomierskiej.

w_kregu_wojslawa49
W dniu 19 lipca 2009 o godz. 1400 w synagodze została otwarta wystawa fotografii przedmiotów archeologicznych odkrytych na terenie gminy Wojsławice. Pierwsza tego rodzaju impreza  została zorganizowana przez Gminne Centrum Kultury w Wojsławicach i sfinansowana z programu PPWOW Program Integracji Społecznej. Imprezę rozpoczął Wiesław Jędruszczak - Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Wojsławicach,  porowadził ją wspólnie z Magdaleną Wicińską. Odbyły się pokazy w wykonaniu grupy rycerzy z Lublina, który bardzo spodobał się publiczności.

pict0077W dniu 5 lipca br. o godz. 1500 na placu targowym w Wojsławicach rozpoczął się I Przegląd Kapel i Solistów Pieśni o Tematyce Nocy Świętojańskiej. Pierwszy tego rodzaju przegląd w naszym regionie został zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury w Wojsławicach i sfinansowany z programu PPWOW Program Integracji Społecznej. Uroczystości rozpoczął Wiesław Jędruszczak - Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Wojsławicach, a następnie prowadził przegląd wspólnie z Magdaleną Wicińską - stażystką GCK w Wojsławicach.

Warsztaty kuchni regionalnej - 26.06.2009 019„Czy wy wiecie, że nasza kuchnia jest   najsmaczniejsza  na świecie"

Od dnia 5 czerwca 2009 r. w Gminnym Centrum Kultury w Wojsławicach rozpoczęły się Warsztaty Kuchni Regionalnej,pt. „Czy wy wiecie, że nasza kuchnia jest najsma-czniejsza na świecie" realizowane w ramach PPWOW PIS celem promowania regionalnej żywności z produktów nie przetworzonych chemicznie. W warsztatach udział zwieli uczestnicy z gminy Wojsławice. Zajęcia prowadzone były przez instruktora - Mistrza Kuchni.
Instruktor  dwa razy w tygodniu po 3 godziny prowadził zajecia teoretyczne i praktyczne. Na zajęciach uczestniczy  poznawali.

60-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kukawce

W upalne niedzielne popołudnie w dniu 1 czerwca br. przy remizie strażackiej w Kukawce odbyły się obchody 60-lecia OSP Kukawka i gminne zawody sportowo-pożarnicze. Uroczystości rozpoczęły się zbiórką jednostek OSP i uformowaniem kolumny marszowej, która przemaszerowała na plac przy remizie. O godz. 1300 Mszę Świętą Polową odprawił ks. proboszcz Jan Ryń z Kukawki. Oficjalnego otwarcia uroczystości i zawodów strażackich dokonał Jacek Semeniuk - Wójt Gminy Wojsławice, który powitał Druhów Strażaków jednostek z terenu gminy Wojsławice, tj. jednostki z: Kukawki, Majdanu Starego, Trościanki, Majdanu Nowego, Rozięcina, Huty, Turowca, Kolonii Putnowice i Wojsławic, która niedawno obchodziła swój jubileusz 90-lecia istnienia. Wójt ponadto przywitał zaproszonych gości: Wiesława Radzięciaka - Wiceprezesa Zarządu Powiatowego Ochotniczych Straży Pożarnych w Chełmie, mł. brygadiera Mirosława Lewkowicza z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie, Janusza Mazurka - Przewodniczącego Rady Gminy Wojsławice, radnych Rady Gminy, komisję zawodów strażackich pod przewodnictwem mł. brygadiera Dariusza Kropa.

Zakończenie ferii z Domem Kultury - „Walentynki"

W dniu 14 lutego br. w „Walentynki" odbył się finał ferii zimowych
z Domem Kultury w Wojsławicach pt. „Zimowe Warsztaty Kultury i Sportu" realizowanych z Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich - Program Integracji Społecznej. Przez dwa tygodnie prowadzone były przez instruktorów warsztaty: teatralne, taneczne, gry na instrumentach dętych i gry na yambe. Rozegrano turnieje: warcabów, szachów, piłkarzyków i tenisa stołowego. Ponadto w zajęciach otwartych dzieci i młodzież grały w tenisa stołowego, piłkarzyki i gry planszowe. W dniu 12 lutego br. w Domu Kultury wystąpił teatr z Krakowa „Pozytywka" z przedstawieniem, pt. „Och, Tośka". Przez okres ferii dla uczestników warsztatów wydawane były ciepłe posiłki przygotowywane przez Panią Elżbietę Sapiecha-Nizio.