Choinka-19.12.2009 055

Do godziny 15:30 wszyscy pracownicy GCK i nasi sympatycy odśnieżali  zasypany niemal w całości Dom Kultury na ul. Uchańskiej 9. Gorącej herbaty słuszne porcje upiwszy nasi artyści kilka minut po 16 -tej rozpoczęli część artystyczną. Bębniące panny i ich instruktorka Magdalena Wicińska - tym razem ubrana solidnie jak na siarczyste mrozy ubierać się trzeba - wykonały rozgrzewkę na bębnach typu yamble. Chłód ustąpił, a kiedy warsztaty teatralno - muzyczne wykonały krótki musical  pt. ,,Wieczór choinkowy" zrobiło się zupełnie ciepło.

Walentynki (1Artystyczna Sobota

13 lutego 2010 roku w GCK w Wojsławicach odbyła się kolejna „Artystyczna Sobota", tym razem walentynkowa. Przybyłych widzów (dzieci, młodzież, rodziców) powitał Dyrektor GCK, Wiesław Jędruszczak. Część artystyczną rozpoczęły bębniące panny z Warsztatów Rytmiki i Instr. Perkusyjnych prowadzonych przez  Panią Magdalenę Wicińską. Śpiewy, tańce, utwory instrumentalne, teksty niemal przez dwie godziny bawiły publiczność.Koniecznie należy podkreślić , że część artystyczna poświęcona była miłości i tylko miłości.Między czasie na specjalnie skonstruowanej wirtualnej wadze wszystkich chętnych ważył  Edward Osiewicz - główny programista GCK. Pierwszy pomiar dotyczył rzeczywistych jednostek miłości jakie dana osoba posiadała tuż przed rozpoczęciem wydarzenia. Drugi pomiar dokonano po części artystycznej.  Stażyści podliczyli  wyniki i okazało się, że  na początku tylko 7 % badanych było pod wpływem Amora.

„Zimowe Warsztaty Kultury i Sportu” GCK w Wojsławicach 2010 r.

Pierwszy tydzień: (Dom Kultury na Rozięcinie – filia GCK w Wojsławicach

Takie ilości śniegu, jakie nawiedziły nasze strony są wyraźnym sygnałem, że ferie będą udane. Slalom na plastikowych workach był fantastyczną frajdą. Oczywiście dzieci i młodzież jako pierwsze podjęły wyzwanie. Do godziny 17.00 faworyci slalomu otrzymali nagrody, a uczestnicy upominki.

DSC06432

29 sierpnia br. w naszej gminie świętowano Dożynki Powiatowe odbywające się pod nazwą „Staropolskie Obyczaje". Część oficjalna rozpoczęła się od okolicznościowych przemówień oraz wręczenia odznak honorowych „Zasłużony dla rolnictwa". Następnie odprawiona została Msza Św. dziękczynna za zebrane w tym roku plony, celebrowana przez ks. kan. Zbigniewa Kasprzyka. Część oficjalną zakończył występ „Chóru Wojsławianie". Po części oficjalnej rozpoczynającej całe święto odbyła część artystyczna, w czasie której prezentowały swój talent  ludowe zespoły śpiewacze i soliści.

Artystyczna Sobota-24.04.2010 125Śmiercicha poleciała do Laponii

Marzanna znana również jako Śmiercicha zadeklarowała dzieciom i młodzieży, że jeszcze w tym tygodniu odleci do Laponii. Będzie już ciepło - cieszą się dzieci z Domu Kultury GCK w Wojsławicach. Negocjacje z Marzanną były burzliwe, ale owocne. Śmiercicha obiecała że wróci do Wojsławic dopiero 6 grudnia 2010. Do tego czasu powinno być ciepło i cieplutko. Na plenerowej scenie przy Domu Kultury wychowankowie warsztatów artystycznych wyśpiewały piosenki, wytańczyły tańce, młodzieżowa orkiestra wygrała przeróżne utwory. A wszystko to po to, aby pożegnać zdegustowaną nadejściem wiosny Marzannę. Jednocześnie obok sceny odbył się piknik. Pieczono kiełbaski, ziemniaki i selery. I ciągle tańczono i śpiewano. Ktoś próbował przekonać Śmiercichę do porcji z rożna, ale niestety na próżno. Była nie ugięta i ciągle chrupała mrożoną wodę. Późnym wieczorem, kiedy zjedzono wszystko to, co było do zjedzenia, kiedy wypito wszystko to, co było do wypicia i kiedy Marzanna znieczuliła się mrożona wodą - przybył zaprzęg reniferów i z zaspaną Śmiercichą poszybował do Laponii.

GCK w Wojsławicach.


FestynEkologiczny67)25 lipca w Wojsławicach odbył się „Festyn ekologiczny dla mieszkańców  gminy Wojsławice". Była to już druga edycja festynu tego typu. Festyn rozpoczął się o godzinie 17.00 wystąpieniem Dyrektora Gminnego Centrum Kultury w Wojsławicach Pana Wiesława Jędruszczaka. W tym roku tematem przewodnim Festynu były gatunki oraz pokarm i przystosowanie do nocnego trybu życia sów. Pomimo nienajlepszej pogody na  festynie zgromadziła się dość duża liczba gości.W programie oprócz licznych prezentacji multimedialnych prowadzonych przez ekolog, Panią Kalinę Łapińską. Przewidziano również szereg konkursów o tematyce ekologicznej. Konkursy odbywały się  w trzech kategoriach. Kategoria szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie oraz kategoria dorośli. Uczestników konkursów oceniała komisja w składzie: Jolanta Jarosz, Elżbieta Łopocka, Elżbieta Gołębiowska.