wkreguwojslawa201100216.07.2011  „W kręgu Wojsława" to już trzecia edycja, której celem była promocja Gminy Wojsławice. Dwie ostatnie oparte były w głównej mierze na pokazach rycerskich. Gościliśmy grupę wojów „Czarnego Odyńca" z ich rodzinami. Widzowie mogli zobaczyć codzienne zajęcia  jakie w dawnych czasach musieli wykonywać nasi przodkowie.

W części scenicznej prezentowały się oprócz wyżej wspomnianych kapele podwórkowe, grupy rocowe, po których odbyła się „Zabawa Rycerska"

perlaBabcia Michalina wyśpiewała "Perłę Lubelszczyzny" dla swojej Gminy!

Gmina Wojsławice zdobyła Laur "Perła Lubelszczyzny" prestiżową nagrodę, nadawaną przez Marszałka Województwa Lubelskiego

W dniu 17.07.2011r w Wojsławicach odbył się  -,,Jarmark Nabużański Królewski

jarmark_tb

W programie m.in:
  • Koncert Orkiestry Dętej GCK
  • Korowód Jarmarczny
  • Nadanie dekretu   (miastu Wojsławicom) prawa organizacji jarmarków.
  • Promocja kultury regionu  -  Promocja i degustacja tradycyjnych potraw (kulebiak, kartoflaniec itp.)
wojsawianki2(4)„Bóg, Honor, Ojczyzna"

W dniu 3 maja 2011 r. w Wojsławicach odbyły się uroczyste obchody 67 rocznicy bitwy o Wojsławice i 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
O godz. 1045 pochód, w którym uczestniczyły: władze samorządowe, poczty sztandarowe, kombatanci i społeczeństwo przemaszerował z przed budynku Urzędu Gminy do Kościoła parafialnego pw. Św. Michala Archanioła.

„Ach, cóż to był za Sylwester 2010/2011"

W dniu 31 grudnia 2010 roku od godzin rannych rozpoczęto przygotowania do sylwestra w Wojsławicach. Tegorocznego sylwestra Jacek Semeniuk - Wójt Gminy Wojsławice postanowił wraz z Gminnym Centrum Kultury i Gminnym Zakładem Komunalnym zorganizować na placu przy Zakładzie Komunalnym. Rozstawiono scenę, zaczepiono światełka na scenie
i halogeny, aby oświetlały plac. Rozpoczęcie ustalono na godzinę 2200.

dziady Halloween-05.11.2011 143_1W dniu 5 listopada br. o godz. 16:00 Gminne Centrum Kultury
w Wojsławicach w Domu Kultury zorganizowało już po raz czwarty imprezę halloweenową. W tym roku dość wyraźnie zaakcentowany został pierwiastek słowiański, w którym dominował symbol przezwyciężenia marazmu i dramatu osobistego w imię sprawy nadrzędnej. Młodzież, bębniarze i dorośli w maskach z pochodniami zebrali się przed Domem Kultury, a następnie perkusyjnym korowodem udali się do centrum Wojsławic, i stamtąd na deptak nad stawem, gdzie powitał ich Wiesław Jędruszczak - Dyrektor Gminnego Centrum Kultury. „Wioska słowiańska z Horodyszcza" oraz muzycy z GCK wykonali przepiękny pokaz roztańczonych ogni (performance). Pokaz wszystkim zebranych bardzo się podobał i wzbudził wiele emocji.