Kobiety świętowały

W dniu 8 marca 2011 r. o godz. 16.15 w Domu Kultury w Wojsławicach
odbył się „Gminny Dzień Kobiet" zorganizowany przez Wójta Gminy i Gminne Centrum Kultury w Wojsławicach. Impreza tego typu dla Pań z terenu gminy Wojsławice została zorganizowana po raz czwarty.

Na wstępie serdeczne życzenia: dużo zdrowia i radości w życiu, zaproszonym Paniom złożył Wiesław Jędruszczak - Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Wojsławicach. Następnie wystąpiła z małym koncertem wielopokoleniowa Orkiestra dęta działająca od niedawno przy Gminnym Centrum Kultury pod kierownictwem Maurycego Bobla. Ostatnim utworem był „Sto lat" odegrany na stojąco przez orkiestrę dla wszystkich pań.
W części artystycznej wystąpiły zespoły działające przy Gminnym Centrum Kultury w Wojsławicach: „Majdanianki" i „Czerwona Jarzębina" pod kierownictwem Jerzego Parzymiesa oraz warsztaty taneczne grupa „Bi-Boy" (Break-Dance), warsztaty taneczne „Głag-dance", zespół instrumentalno-wokalny „GCK-song". Ponadto wystąpiły: zespół „Wesoła Rodzinka", solistki: Czesława Mojsym i Anastazja Osiewicz - wiek 97 lat - najstarsza mieszkanka Gminy Wojsławice. Na zakończenie części artystycznej wystąpiła po raz pierwszy grupa taneczna „Nefer" pod kierownictwem Magdaleny Wicińskiej, której występ bardzo spodobał się publiczności.

Na zakończenie Jacek Semeniuk - Wójt Gminy Wojsławice wszystkim Paniom złożył najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, szczęścia i pogody ducha, na co dzień. Następnie wraz z Wiesławem Jędruszczakiem i Edwardem Osiewiczem - Wicedyrektorem Gminnego Centrum Kultury wręczyli wszystkim kobietom róże i zaprosili na poczęstunek.

Na życzenie Pań zaśpiewał Wójt Gminy i Tercet egotyczny w składzie: Wiesław Jędruszczak, Edward Osiewicz i Marek Wepa. Wystąpienie Panów zakończyło uroczystość i spotkało się z dużym aplauzem Pań.