wojslaw__0004W dniach 14-15 lipiec 2012 roku odbyła się kolejna edycja imprezy pt. ,,W Kręgu Wojsława”.

Produktem operacji była rekonstrukcja średniowiecznych obrzędów i rzemiosł artystycznych. Celem operacji była promocja i kultywowanie miejscowych tradycji, obrzędów, zwyczajów oraz tradycyjnych zawodów i rzemiosł. Rezultaty to zaprezentowanie widzom w formie unikatowych pokazów (średniowiecznych) umiejętności zawodowych takich jak: tkanie krajek, wykonywanie pancerzy, drzeworyt, bicie monet, wiercenie otworów, średniowieczna kuchnia/wędzarka, pokazy muzyczne-bębny i rogi, pokazy garncarstwa, pisanie gęsim piórem i lakowanie, pokazy utajniania poczty w średniowieczu, plac zabaw - pokazy średniowiecznego tańca z włączeniem publiczności. Zadanie miało przede wszystkim uświadomić widzom o historycznej przeszłości gminy.

festiwal2012_3 26.08.2012r
Słoneczna pogoda sprzyjała ciepłej, rodzinnej atmosferze sierpniowego Festiwalu.Około 14-stej do ludzi zgromadzonych na  placu targowym dotarły dźwięki orkiestry dętej, która przygrywała na czele zbliżającego się korowodu nazwanego „Żniwniok". W korowodzie maszerowali  uśmiechnięty Wójt Gminy Wojsławice Pan Jacek Semeniuk, radni, sołtysi, zaproszeni goście z powiatu i województwa oraz mieszkańcy gminy.

I Rocznica Młodzieżowej Orkiestry Dętej
przy Gminnym Centrum Kultury w Wojsławicach

Pierwsza RocznicaOrkiestry2W dniu 27 listopada br. o godz. 16:00 w Domu Kultury w Wojsławicach odbyły się uroczyste obchody I Rocznicy Młodzieżowej Orkiestry Dętej działającej przy Gminnym Centrum Kultury w Wojsławicach. Orkiestra założona rok temu z inicjatywy Wiesława Jędruszczka - Dyrektora GCK w Wojsławicach pod kierownictwem kapelmistrza Maurycego Bobla zaczynała swoje próby w małym gronie, ale skład orkiestry powiększał się w miarę czasu. Pierwsze publiczne wystąpienie orkiestra miała już 26 października 2010 r. podczas obchodów 20-lecia samorządu Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie zagrała toasty i wzbudziła gromkie brawa wśród publiczności. Później już nieodzownie występowała podczas wszystkich imprez organizowanych przez Gminne Centrum Kultury w Wojsławicach.

mlodziezowyzespolludowygck2Turnieju Gmin ,,Między nami sąsiadami" tym razem organizowanym w Leśniowicach. W trakcie turnieju  oceniany był dorobek kulturalny gmin oraz konkurencje sportowe wśród których komisja będzie miała pieczę nad przyznaniem i wyłonieniem nagród oraz pucharów.


 

  • DSC_0010_1
  • Turniej Gmin-Dubienka-10.07.2011 062_1
  • Turniej Gmin-Dubienka-10.07.2011 082_1
  • Turniej Gmin-Dubienka-10.07.2011 120_1
  • mada_b1
  • mlodziezowyzespolludowygck2

 

 

 

201204221513301022 kwietnia 2012 w GCK        w Wojsławicach odbyła się kolejna tym razem Artystyczna Niedziela

 

 

 

Wystąpiły m.in:

- wspólnie ,,Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy GCK oraz Orkiestra Dęta z Leśniowic"

- grupa Wokalna ,,Mada Bis"

- Zespół Babcia Michalina

Zespół Babcia Michalina odsłoni dwa następne utwory.
Pierwszy „Michalina Star” jest przy krótkim opisem warsztatu pracy jaki jest udziałem muzyków, piszących teksty piosenek i wykonawców.

3 Maja 2012 046W części artystycznej poświęconej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja zaprezentowały się działające przy Gminnym Centrum Kultury w Wojsławicach zespoły pod kierownictwem Jerzego Parzymiesa: „Majdanianki" z Nowego Majdanu i Młodzieżowy zespół ludowy, które wystąpiły wspólnie i osobno oraz solistka Czesława Mojsym i zespół wokalny „Mada-Bis".Na zakończenie z inscenizacją słowno-muzyczną poświęconą Bitwie o Wojsławice wystąpili uczniowie z Zespołu Szkół Publicznych w Wojsławicach-Kolonii pod kierownictwem Olimpii Grabarczuk, Barbary Rusinek i Krzysztofa Jasiuka.