IMG 0107,,Sylwester pełną parą 2013/2014"

W dniu 31 grudnia 2013 roku już od rannych godzin rozpoczęto przygotowania do sylwestra w Wojsławicach. Tradycyjnie jak co roku zabawa sylwestrowa odbyła się na Placu Targowym. Dzięki pomocy pracowników Zakładu Komunalnego już w piątek została przygotowana scena na zabawę. Na scenie zamontowano oświetlenie. W sylwestrowy wieczór pogoda dopisała. Impreza rozpoczęła się o godz. 20:00. Przyszła nie tylko młodzież, ale też starsi, rodzice z dziećmi oraz uczestnicy prywatnych przyjęć, aby wspólnie przywitać nowy rok. Rozpalono dwa wielkie ogniska przy których można było się ogrzać. Każdy kto miał ochotę dostał od pracowników GCK porcję kiełbaski którą mógł sobie upiec. Jak każdego roku Wójt Jacek Semeniuk oraz Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Wiesław Jędruszczak złożyli mieszkańcom gminy noworoczne życzenia. Po północy odbył się efektowny pokaz fajerwerków. W nowym składzie zabawę sylwestrową poprowadził zespół ,,Trio-Top" zgromadziło się około 800 osób gdzie zabawa trwała do wczesnych godzin rannych.

DSC 0294W sobotę 30 listopada 2013r , w Gminnym Centrum Kultury w Wojsławicach odbyła się kolejna z cyklu Artystyczna sobota. Tym razem był to „Artystyczny wieczór Andrzejkowy" przygotowany dla dzieci do lat 7. Wieczór andrzejkowy podzielony został na trzy części: koncert muzyczny, wróżby oraz zabawy. O godz. 15.00 wydarzenie rozpoczęły dziewczęta z zespołu wokalnego Mada Bis. Wykonały własną piosenkę pt. Wieczór Andrzejkowy. Następnie na scenie pojawił się Dyrektor GCK - Wiesław Jędruszczak. W krótkim lirycznym, aczkolwiek niepozbawionym humoru wierszu wprowadził wszystkich w andrzejkowy nastrój Sylwia Jasiuk i Agnieszka Romańczuk ze Stowarzyszenia Szansa. Podtrzymały klimat, a impreza rozpoczęła się na dobre. Organizatorzy przygotowali dla dzieci m.in. tradycyjne wróżby takie jak: lanie wosku, wyścigi bucików za próg, wróżba z monetą, andrzejkowe ciasteczka z wróżbą itd.

11 Listopada 2013 34Narodowe Święto Niepodległości

W dniu 11 listopada 2013r. w Wojsławicach odbyły się obchody 95 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. O godz. 11:45 władze gminy z udziałem pocztów sztandarowych oraz mieszkańców gminy Wojsławice przy akompaniamencie Orkiestry dętej wyruszyli z placu przed budynkiem Urzędu Gminy do kościoła parafialnego. O godz. 12:00 Mszę Św. w Intencji Ojczyzny koncelebrował proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Wojsławicach - ks. Zbigniew Kasprzyk. Po zakończonej Mszy Św. w asyście licznie zgromadzonych mieszkańców i przy dźwiękach patriotycznych melodii przemaszerowano ulicami Wojsławic przed pomniki: Tadeusza Kościuszki oraz poległych uczestników bitwy pod Wojsławicami. Przedstawiciele samorządu, organizacji kombatanckich, zakładów pracy złożyli wieńce i wiązanki kwiatów. Następnie w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury odbyła się okolicznościowa akademia.

 

Spektakl-witoszek-13.11.2013 13W dniu 13.11.2013r.  Teatr ,,Iluzja" z Białegostoku przygotował komedię Moliera pt. ,,Świętoszek". Spektakl odbył sie na scenie Gminnego Centrum Kultury w Wojsławicach. Ta wspólna inicjatywa dyrektorów Oświaty i Kultury w naszej gminie przypadła do gustu uczniom naszego gimnazjum. Młodzież była zachwycona. Sztuka jak przystało na autora i kunszt aktorów w sposób dowcipny abnażyła kondycję ludzkich zachowań. Po spektaklu gimnazjalisci roześmiani i pozytywnie nastawnieni wrócili na zajęcia do ZSP w Wojsławicach.