31 lipca 2014r. na placu przy Wojsławickim Domu Kultury nastąpiło uroczyste odsłonięcie pomnika „Ludowe Nuty”. Pomnik to postacie basisty, bębnisty, skrzypka i klarnecisty. Wstęgę przecięli: władze samorządowe
w osobach przewodnicząca RG Wojsławice Ewa Kozłowska, Wójt Gminy Jacek Semeniuk oraz przedstawiciel
Wojewody Lubelskiego Wojciecha Wilka.

DNI WOJSŁAWA 2014R

W piątek odbyła się konferencja prasowa poświęcona wydanemu albumowi pt. „580 lat Wojsławic” w sali narad w Ratuszu. W synagodze odbyło się otwarcie wystawy „Wojsławice w rysunku i malarstwie”. Swoimi pracami zaszczycili nas artyści malarze ze Stowarzyszenia Pasja z Chełma oraz plastycy ziemi Wojsławickiej. Tematem wystawy jest architektura i przyroda naszej gminy.

GCK w Wojsławicach w Parku Historycznym „Wioska Słowiańska”
Na zaproszenie Parku Historycznego w dniu 23sierpnia 2014r. udaliśmy się do Wólki Bieleckiej
g. Jaszczów. Nasze bębnistki wzięły udział w warsztatach „Słowiańskie dożynki”. Planujemy wspólne przedsięwzięcia. Zapraszamy osoby chcące się włączyć w życie grodowe w  sekcjach : pierwotna, tańca dawnego, tańca z ogniem, rzemieślnicza, bojowa, wodniacka, bębniarska.

Złote Gody

Jednym z ważniejszych wydarzeń w gminie Wojsławice, były obchody 50 –tej rocznicy pożycia małżeńskiego 15 par.  Na to święto w dniu 05.07.2014r. do sali narad w ratuszu  na godz. 11:00 przybyli: rodzina, sąsiedzi, goście i przedstawiciele władz samorządowych. Gości powitał  Jacek Semeniuk - Wójt Gminy Wojsławice. Jubilaci odebrali okolicznościowe medale  i kwiaty.

W dniu 28.06.2014 r. na terenie Gminnego Centrum Kultury w Wojsławicach odbył się   ,,Piknik Rodzinny" - impreza integracyjną dla całych rodzin - dzieci i dorosłych.  Imprezę zorganizowali: Wójt Gminy Wojsławice, Gminne Centrum Kultury w Wojsławicach oraz Stowarzyszenie na Rzecz Dziedzictwa, Rozwoju i Integracji  Społecznej Wojsławic i Gminy Wojsławice „Szansa". Do dyspozycji dzieci było stanowisko plastyczne, stanowisko wizażu, istniała możliwość lepienia pierogów, łowienia rybek, robienia przeogromnych bań mydlanych oraz spróbowania swojej sprawności fizycznej.